powrót

1 grudnia 2003 00:04

Funkcjonariusze



Źródło: www.gazeta.pl



Papież wyjaśnia znaczenie Adwentu

 KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA 30-11-2003, ostatnia aktualizacja 30-11-2003 13:41

Czas Adwentu to szlak odnowy duchowej w ramach przygotowań do Bożego Narodzenia, gdy nadchodzi Chrystus - Książę Pokoju. Mówił o tym w pierwszą niedzielę Adwentu Jan Paweł II w rozważaniach przed południową modlitwą maryjną Anioł Pański.

(...)


"Na tym szlaku oczekiwania i nadziei, jakim jest Adwent, wspólnota kościelna łączy się bardziej niż kiedykolwiek przedtem z Najświętszą Maryją Panną. Niech będzie Ona Panną oczekiwania i pomoże w otwarciu serc na Tego, który przynosi, wraz ze swym przybyciem do nas, nieoceniony dar pokoju całej ludzkości" - powiedział na zakończenie swych niedzielnych rozważań Ojciec Święty. (...)




Mój komentarz

Przekaz podprogowy

Mamy przekaz podprogowy :

łączy , tego i apel do świadomości: dar pokoju.

Dwa słowa niebieskie, akcentowane, są podwójnym, więc alarmującym sygnałem dla podświadomości. Słowo zielone (wraz z zajbliższymi) apeluje do świadomości.

Świadomość ma utrudniony dostęp do pamięci dwóch pierwszych słów ( porównaj Długosz 'Bez szansy' i wypowiedzi L.Millera w tym samym dziale 'Polska - wypowiedzi polityków'). Powiązanie zaistniało lecz trudno je zweryfikować.

Zostaje podpowiedziane wprost do umysłu zdanie: ' łączy tego dar pokoju'

Ma miejsce wskazanie na obrządek kościelny jako na źródło pokoju na świecie. 'To' , czyli coroczny rytuał tak zwanego 'bożego narodzenia' daje pokój.

O tym corocznym rytuale obecnym od dawien dawna w wielu kulturach pisałem w Przemiany... : "25 grudnia, dzień chrześcijańskiego Bożego Narodzenia, był w Syrii świętem narodzenia boga Slońca ( Heliou Genethlion). W tym samym dniu 25 grudnia (wedlug egipskiej rachuby czasu 29 Chojak, dzień Kykellii, obrzędów Izydy) obchodzono w Egipcie narodziny boga Horusa, syna bogini Izydy." cytując ) Hans-Wilhelm Haussig. Historia kultury bizantyńskiej. PIW W-wa 1969 (s.38).

Praktyki Watykanu są obrzydliwe, pisałem o tym w Oddziaływanie przez demony i Wprowadzanie w błąd.

Powtórzę tu za tamtymi moimi wypowiedziami, że rytuały przeprowadzane przez tych ludzi sieją niepokój i agresję w świecie. Poza tym gubią oni swoim oszustwem ludzi, wpychając ich w samotność, poczucie zagubienia i niemocy.

Prawo złamane przez K.Wojtyłę


Pr5/ At4 Nie ma wolności człowiek postępować z drugim tak, że planując pułapkę proponuje transakcję jawnie, 'na rynku', usypiając tym czujność ofiary,

Prawo łamane przez wszystkich 'księży' ( we wszystkich krajach) organizacji zwanej 'kościołem katolickim'

Pr6/Be3 Nie ma wolności obywatel kraju, wchodzić w porozumienie z sobą działająca na rzecz obcej organizacji w celu działania na szkodę interesów politycznych swojego kraju

Pod pozorem przekazywania informacji słuchacze zostali wciągnięci w pułapkę przekazu podprogowego - złamane prawo pierwsze.

Kościół zwany 'katolickim' (co znaczy powszechny, inne religie też są obecne powszechnie a nie pretendują do takiej nazwy) zasłynął w historii świata prowadzeniem swojej polityki, która służy jego celom, odrębnym od celów państw, w których przebywają jego funkcjonariusze ( zobowiązani do bezwzględnego posłuszeństwa głowie organizacji). Obecnie jest to Watykan wyodrębniony twór państwowy - złamane prawo drugie.

Hipnoza

Sposób wpajania treści w powyższy sposób jest bliski hipnozie. Różnica polega na istniejącej, ograniczonej możliwości odparcia sugestii. Odpór jest możliwy, kiedy sugestia kłóci się istotnie z wiedzą ofiary. Odporowi sprzyja też duże doświadczenie i postawa nieufności do ' hipnotyzera '.

Spojrzenie na przekaz podprogowy jako na sposób wpływania na ludzi pokrewny hipnozie, pozwala wyraźniej dostrzec pojawiający sie tu charakter relacji 'hipnotyzera' i jego ofiary, która w wyniku takiego działania zostaje w sposób istotny pozbawiona samodzielności. Nikt z nas nie chce być sterowany przez drugiego, jest to więc działanie nieetyczne. Jawna próba takiego działania byłaby oprotestowana.

Oczywiście, jak to już powiedziłem na wstępie, mamy tu doczynienia ze złamaniem prawa Pr5/At4.




powrót